MOMENT LIIMID

MOMENDI PÄRITOLU

MOMENDI ARENG TULENEB EDUKATEST TOOTEKONTSEPTSIOONIDEST

Momendi/Pattexi ajalugu

Kuigi Henkel on tavalisi puiduliime turustanud juba alates 1925. aastast, algas Momendi/Pattexi lugu aastal 1956, mil toimus revolutsioon liimiturul. Pärast pikaajalist koostööd Saksamaa meistrimeestega töötasid tootjad välja esimese kontaktliimi – külmas kõveneva liimi Moment/Pattex. Siiani pidid meistrimehed liimi enne selle kasutamist soojendama. See oli ohtlik ja aeganõudev ülesanne. Moment/Pattex võttis seda muret kuulda ja töötas välja toote, mida sai peale kanda toatemperatuuril. See lahendus oli tugev, mugav ja ohutu.

Toode, mida hakkasid esimesena kasutama kingsepad, sai alates 1958. aastast populaarseks ka puidutööstuses. Samal aastal alustati liimi villimist ämbritesse.

Veidi hiljem, 1964. aastal hakati Momendi/Pattexi kontaktliimi pakendama ka väikestesse 125-grammistesse tuubidesse. Nii sai see liim kättesaadavaks majapidamistele, samuti oli seda võimalik kasutada väiksemateks parandustöödeks.

Kuid Momendi/Pattexi tootearendajad täiustasid liimi veelgi ja 1972. aastal tuli turule esimene mittetilkuv kontaktliim Moment/Pattex Compact.

1977. aastal toodi turule meistrimeestele mõeldud esimene spetsiaalne puiduliim. Alates 1959. aastast on professionaalsete tislerite käsutuses olnud liim Moment/Pattex Wood. Kaks aastat hiljem tuli Moment/Pattex välja järjekordse uuendusega – esimene veekindel puiduliim Moment/Pattex Wood Water-resist.

1982. aastal tõi Moment/Pattex turule esimese tsüanoakrülaattehnoloogial põhineva kiirliimi. See on koheselt nakkuv parandusliim, millega väikeste pindade parandamine võtab aega vaid mõne sekundi. See murranguline leiutis lihtsustas märgatavalt paljude majapidamiste elu.

1989. aastal tutvustas Moment/Pattex liime, mis olid mõeldud esemete kinnitamiseks seinale. Tänu kohesele nakkele ei olnud enam vaja asju seinale mehhaaniliselt kinnitada ega neid tunde üleval hoida. Sündis täiesti uut tüüpi ehitusliim.

1994. aastal laiendas Moment/Pattex oma puiduliimide valikut liimidega parketi ja puitpõrandate jaoks.

2007. aastal tuli turule veel üks revolutsiooniline leiutis – kahekomponentne epoksümass, mis võimaldab katki läinud eseme kokku liimida ning renoveerida ja/või tihendada.

2007. aastal laienes Momendi/Pattexi tootevalik veel ühe uuendusega – turule tuli esimene elastne geeljas kiirliim.

2011. aastal tutvustati Momendi/Pattexi värsket identiteeti! Tänu uuele logole, hüüdlausele ja pakendite kujundusele oli kaubamärk nüüd värskem ja kaasaegsem, ent sama võimas kui alati.

2012. aastal tuli turule uus universaalliim Moment 100%. Toode, mis põhineb Henkeli poolt patenteeritud FlexTeci tehnoloogial, on kõige võimsam ja vastupidavam liim turul. See liim on mõeldud kasutamiseks nii uutes ehitusprojektides kui ka kodustel parandustöödel. See sobib kõikide materjalide liimimiseks ning tagab tugeva nakke igasugustes tingimustes. Selle liimi on heaks kiitnud juhtiv Euroopa sertifitseerimisinstituut TÜV.